Animované logo ČNSČNS - pobočka Praha

Pražská pobočka je největší pobočkou ČNS, sdružující členy především z hlavního města i blízkých regionů. Její hlavní náplní je pořádání numismatických aukcí, výměnných schůzek a odborných přednášek.

Na aukcích jsou nabízeny mince ze všech období (antika, středověk, novověk), oblastí (Evropa, Asie, zámoří) i druhů (mince, medaile, nouzovky, papírová platidla, svátostky), odznaky, řády a vyznamenání i numismatická literatura.

ČNS pobočka Praha zajišťuje pro své členy odběr zlatých i stříbrných pamětních mincí vydávaných Českou národní bankou, vydává vlastní odbornou literaturu a podílí se na distribuci titulů s numismatickou tématikou i ostatních poboček.

Prostřednictvím aukcí pobočka umožňuje prodej i nákup sběratelsky zajímavého numismatického materiálu. Mince a medaile nabízené v aukcích pořádaných pobočkou jsou nejen odborně popsány ale také posouzeny z hlediska pravosti. Dražit na aukcích ČNS mohou dle stanov pouze řádní členové ČNS.

Mince, medaile i ostatní numismatický materiál je možno nabídnout pobočce ČNS Praha ke zprostředkování prodeje na nejbližší pořádanou aukci buď písemně na pobočkové adrese p.o. box 33, 120 00 Praha 2, nebo telefonicky 721 900 692 (Ing. Luboš Král), kde lze získat další podrobnější informace.

Pravidelné členské schůzky s výměnou i prodejem materiálu se konají každé třetí pondělí v měsíci mimo červenec a srpen v kulturním sále Hlavního nádraží v Praze (stará budova, pravé křídlo, 2. patro), od 16 30 do 19 00 hodin. Také na těchto schůzkách je možno získat veškeré informace týkající se členství i další činnosti ČNS.

Pobočka ČNS Praha spolu s numismatickým oddělením Národního muzea v Praze pořádá pro zájemce odborné numismatické přednášky každé první pondělí v měsíci v přednáškovém sále Národního muzea od 17 30. Vstupné zdarma.

Návrhy a připomínky k informacím na této stránce je možno zaslat na e-mail :
cns-praha@numismatika.cz